Planiranje proizvodnje i upravljanje resursima u proizvodnji nikada nije bilo važnije. U današnjem globalnom ekonomskom okruženju, tvrtke se suočavaju sa sve većim izazovima kako bi ostale konkurentske. Upravljanje resursima u proizvodnji igra ključnu ulogu u osiguravanju efikasnog i profitabilnog poslovanja, a Manufacturing Resource Planning (MRP2) je sistem koji pomaže tvrtkama da postignu upravo to.
Povezivanje ERP programa s online webshopom predstavlja ključni korak prema modernizaciji i optimizaciji poslovanja u današnjem digitalnom dobu. Takav integrirani pristup donosi niz prednosti za tvrtke koje se bave e-trgovinom.
U današnjem brzom i dinamičnom poslovnom okruženju, optimizacija skladišnih operacija igra ključnu ulogu u postizanju konkurentske prednosti. Upravljanje skladištem koje se oslanja na tradicionalne metode može biti neučinkovito i dovodi do grešaka u inventuri, pogrešnih isporuka i povećanih operativnih troškova.
We recently tried to add SQL Server Machine Learning Services to use SQL-based machine learning. Although it seemed like a fairly simple process, following the installation instructions from the Microsoft site, our Ubuntu machine was unusable for any installation or package update.
Još izvještaja, još izvještaja… Tko se još nije suočio s ovim problemom, posebno ako radi u srednjem menadžmentu?
Prošli put smo pisali na temu dokumentacije, verzioniranja i distribucije dokumentacije. Vidjeli smo različite pristupe problemu dokumentacije – od zajedničkih mapa do korištenja DMS servisa za razne scenarije korištenja dokumenata u poslovanju.
Gotovo svi serijski proizvodni sustavi imaju problem s distribucijom dokumentacije za proizvodnju, što je posebno vidljivo na sustavima koji imaju stotine proizvoda.
U prošlom tekstu smo usputno spomenuli određene dokumente koji pomažu prilikom izvoza roba. Neki su od njih obavezni, a neki popratni dokumenti koji olakšavaju procese logistike i carinjenja. U ovom članku pogledat ćemo kako FactorOne pomaže pri izradi izvozne dokumentacije.
Prilikom izvoza proizvoda iz BiH te uvoza u EU ili neke treće zemlje svijeta, izvoznik je dužan napraviti dokumentaciju koja će omogućiti što lakši izvoz njegovih proizvoda. Postoji nekoliko dokumenata kojim se može olakšati proces izvoza robe, ali i može olakšati sam rad izvozniku, špediciji, carini i vozaču.
Bio je dan kao i svaki drugi. Glazba je svirala s omiljene radijske stanice i bilo je vruće ljetno popodne, uostalom, ništa drukčije nego druga ljetna popodneva 2021. godine. Zvoni telefon. Zove klijent kojem smo već isporučivali neka sigurnosna rješenja.
Sjajne stvari smo napravili u našoj proizvodnji u zadnje vrijeme. Planiramo naše buduće zalihe prema statističkim izlazima prošlih vremena. Odlučili smo se i što ćemo točno držati na zalihama u skladištu. Naš MRP (planer materijala) ne prijavljuje nikakve buduće probleme u opskrbi.
U našem prošlom članku smo već pregledali neke opcije evidentiranja izvršavanja radnih naloga korištenjem različitih tehnologija. Neki od izazova s kojim se proizvodne organizacije susreću su: distribucija crteža na radno mjesto, distribucija radnih naloga s barkodovima na radno mjesto, problem gubljenja vremena prilikom šetnje do mjesta za unos izvršenja, te problem točnosti i brzine izvršenja.
Nedavno smo pokušali dodati SQL Server Machine Learning Services za korištenje strojnog učenja na SQL bazi. Premda je izgledalo kao poprilično jednostavan proces, nakon uputa za instalaciju s Microsoftovih stranica, naša Ubuntu mašina je bila neupotrebljiva za bilo kakvo instalaciju ili ažuriranje paketa.
Upravljanje proizvodnjom u stvarnom vremenu može biti teško. Osim što konstantno šaljemo nove radne naloge, crteže i zauzimamo kapacitete i termine, sa suprotne strane se u istom trenutku događaju izvršenja koja mijenjaju sliku stanja kojim raspolažemo.
Zalihe vežu veliki dio vrijednosti skoro svake proizvodne ili prodajne firme – to je kapital koji smo već (djelomično) platili našim dobavljačima i koji opterećuje protok novca u kompaniji.
Zacijelo ste čuli kako je jako važno smanjiti zalihe i priče kako su mnoge firme propale zbog kapitala zarobljenog u zalihama. Zacijelo ste čuli i da bi trebali raditi bez ikakve zalihe i kako treba trošak zalihe prebaciti na dobavljača. Sve su to sigurno validne i ispravne tvrdnje s kojima nema rasprave.
U poslovanju tvrtke koja se bavi proizvodnjom veliku važnost ima kontrola kvalitete, čija je misija služiti potrebama klijenta, a način da to ostvari je pružanje klijentima najkvalitetnijih proizvoda i usluga. Upravljanje kvalitetom jedan je od najvažnijih zadataka za svaku tvrtku, zbog sve veće konkurencije proizvoda na tržištu.
Mnoge proizvodne tvrtke koriste različite načine vođenja zapisa o kvaliteti proizvoda te pronađenim neskladnostima. Najčešće su to Excel datoteke koje se vode radi evidencije nadređenih ili radi procesa certifikacije i često samo služe da osiguraju formu za unos.
Jedna od najvećih prednosti korištenja Azure DevOpsa je mogućnost povezivanja vaše Kanban ploče (Azure Boards) i Radnih zadataka (Tasks, Bugs, PBI) s kodom (Commit, Pull Requests) te povezivanje s Build i Release pipelineom. S tim poveznicama moguće je identificirati koji Task je otišao po kojemu Releasu u produkcijsku verziju naše aplikacije.
Već smo pisali o različitim mogućnostima kapacitiranja i planiranja proizvodnje, te o ulaznim parametrima potrebnima za uspješno kapacitiranje. Sada ćemo vidjeti i na primjeru stvarnih proizvoda kako bi to napravili u FactorOne.
Jedan od prvih koraka u planiranju proizvodnje je grubo kapacitiranje proizvodnje. Služi za dugoročne analize mogućnosti naše Proizvodnje s određenim ulaznim parametrima.
Nakon odrađenih početnih koraka implementacije ERP sustava, kao što su definiranje ciljeva i izlaznih podataka, odabira ERP sustava, vrijeme je za kreiranje osnovnih registara za rad bez kojih niti jedan ERP sustav ne radi. Jedan od najvažnijih registara i srce vašeg ERP sustava su artikli.
Svaki dan smo svjedoci razvoja novih tehnologija i mogućnosti koje nam olakšavaju svakodnevni rad. S dolaskom novih tehnologija dolazi do određenih grešaka u kodu koje osobe koje žele iskoristiti našu nepažnju koriste kako bi ovladali našim sustavom i preuzeli informacije kojima raspolažemo.
Za planiranje proizvodnje potrebno je puno loptica kojima moramo žonglirati istovremeno. Neki od loptica su ljudski resursi, resursi strojeva, zatim imamo dobavljače, imamo vlastito skladište gdje uvijek pokušavamo smanjiti zalihe, a pritom ne bi htjeli napraviti zastoj u proizvodnji.
Praćenje performansi i problema SQL servera je jedan složen i kompleksan zadatak, i često smo primorani pratiti performanse i zadatke backupa koristeći više alata.
07.10.2022
07.10.2022
Ova Internet stranica te njezine on-line usluge mogu koristiti kolačiće radi poboljšanja usluga. Prihvaćanjem kolačića, pristajete na naše uvjete.